12 stycznia 2016

Oh, January

 "Żaden miesiąc nie jest równie beznadziejny jak styczeń (…). Wiele osób twierdzi, że listopad nastraja je pesymistycznie, ale Karin chodziło o coś innego. Listopad lubiła. Jego krótkie, szare dni, mgła i zimny wiatr zapowiadały przytulność. Listopad usprawiedliwiał zamknięcie się w czterech ścianach, ucieczkę przed światem, poszukiwanie schronienia w blasku świec, gorącej herbatce, kolędach i ogniu na kominku. W listopadzie często miała wrażenie, że przez tych kilka tygodni świat i ona nadawali na tych samych falach.
W styczniu natomiast było całkiem odwrotnie. Styczeń był jak szeroko otwarte drzwi, przez które wdziera się nowy rok ze wszystkimi możliwościami i niebezpieczeństwami".
 
Charlotte Link – "Ciernista róża"

"Ranki zimowe zrobione są ze stali, mają metaliczny smak i ostre krawędzie. (...) O siódmej rano, w styczniu, widać, że świat nie został stworzony dla Człowieka, a na pewno nie ku jego wygodzie i przyjemności". 
Olga Tokarczuk – "Prowadź swój pług przez kości umarłych"

*graf. William S. Rice   

6 komentarzy:

 1. Ach, ach!!! Pozwalam sobie porwać te cytaty! Czuję dokładnie tak samo. Listopad lubię, a i styczeń odbieram podobnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porwij i dodaj jakąś odczarowującą tę styczniową depresję mandalę ;)

   Usuń
 2. Listopad pozwala nadal bujać w obłokach i snuć się po cudnych polanach. Styczeń to walka o przeżycie. Przynajmniej tak jest u nas w lesie. Czy styczeń jest depresyjny? Raczej nie ma w nim na depresje miejsca. Zwłaszcza gdy śnieg i mróz, czego i Tobie życzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Love the quote, so true and beautiful picture that goes with it!

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak... Jak dobrze że to już za nami.

  OdpowiedzUsuń
 5. O tak... Jak dobrze że to już za nami.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...