21 listopada 2012

In Grandma's Kitchen

Jedno z lepszych miejsc do zaszycia się w jesienne chłody? Ciepła, przytulna, babcina kuchnia... Ze starym, drewnianym stołem, czekającym na rodzinne ploteczki, pełna zapachów, smaków, pożółkłych kartek z przepisami, zaczętych robótek z włóczki i stosików krzyżówek. Gdzie zawsze można liczyć na miękką poduszkę, aromat cynamonu, kubek herbaty z konfiturą  i przepędzić jesienną chandrę drożdżowymi bułeczkami :)
 
 
 
1) Pierre Masclaux 2) Jacek Yerka 3,4) ? 5) * 6) Liivia Sirola 7) Rafał Lipski/Cztery Kąty

7 komentarzy:

 1. Nieczęsto można spotkać takie kuchnie, jakie opisałaś. Byłam kiedyś w takiej wiejskiej, przypominającej tą z pierwszego zdjęcia, ale nie było w niej ani ciepło, ani aromatycznie. Raczej ciasno i ubogo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej moja wizualizacja wzorca idealnego zrodzona z tęsknot ;)

   Usuń
 2. Ach, jak cudnie:)Mam kuchnię węglową w starym domu na działce i marzę sobie o remoncie,po którym będzie w kuchni podobnie jak na Twoich zdjęciach:) I akurat będzie wszystko pięknie pasowało, bo wiek mam coraz bardziej babciowy,a kuchnia i piec są zacne i stare:) Ciepełkiem powiało mi z ekranu. Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Drugi obrazek jak z "Przepiórek w płatkach róży"...

  OdpowiedzUsuń
 4. I jeszcze z kalendarzem ściennym "codziennym" - z sentencjami, przepisami i poradami "jak wyczyścić srebra" na odwrotach kartek :-).

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne widoczki! Oj, przydałby mi się domek z taką kuchnią na zimowe święta :) Najchętniej tą pierwszą - taką swojską i uroczą, lub ostatnią - to samo w wersji bardziej wysmakowanej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwsza fotografia od razu skojarzyła mi się z maleńką i niezwykle ciepłą,francuską kuchenką R.Khoo:)
  marzy mi się taka sielska kuchnia z prawdziwego zdarzenia/piec z ostatniej fotografii jest naprawdę piękny!ten mój w rodzinnym domu nieco mniejszy,o lekko karmelowym zabarwieniu.też go lubię.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...