8 grudnia 2011

Dla czworonożnych Przyjaciół

Dziś nietypowy wpis i zamieszczam go, mając nadzieję, że znajdą się ciepłe serca, w których te kilka słów zachęty do pomocy zakiełkuje, i pozwoli osłodzi okropny los choć niektórych stworzeń.
Czasem pomoc jest tak prosta i nawet niewielka, a potrafi zdziałać cuda.
Fundacja Centaurus od lat ratuje konie, wykupując te przeznaczone na rzeź, lecząc schorowane i skrzywdzone oraz dając schronienie i miejsce gdzie mogą godnie przeżyć starość.

Kilka razy wspierałam fundację i muszę powiedzieć, że to niezwykle wzruszające, kiedy wraz z podziękowaniem za pomoc, dostaje się zdjęcie konia, którego udało się uratować.
Oby takich szczęśliwych zakończeń było jak najwięcej!
Fundacja utrzymuje się oczywiście z datków dobrych ludzi i musi zmagać się z niepewnym jutrem.

Centaurus niedawno otworzył internetowy sklep zoologiczny, w którym całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dziełalność fundacji i pomoc zwierzętom.
Chciałam więc zachęcić wszystkich właścicieli zwierzaków do korzystania z tego sklepu, bo przeznaczając pieniądze na własnego pupila, można równocześnie pomóc innym- potrzebującym.

Można także przeznaczyć na pomoc 1% podatku lub wspomóc potrzebującego konia, którego fundacja usiłuje uratować (ich historie można przeczytać na stronie).

Fundacja Centaurus  www.centaurus.org.pl

PS. Zachęcam do przesłania namiarów dalej, nawet poczta pantoflową. Bo zdaję sobie sprawę, że informacja tutaj, jest jak kropelka, która może zniknąć w oceanie.

3 komentarze:

 1. Ilekroć,widzę podobne akcje mające na celu pomoc i szczęście zwierząt,zawsze się wzruszam i spieszę z pomocą(w miarę mozliwości).Najważniejszy jest gest,mały odruch serca,który znajdzie oddźwięk w morzu potrzeb.
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, ze napisalas. O tej fundacji jeszcze nie slyszalam a z wielka przyjemnoscia pomoge w miare mozliwosci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero dzisiaj trafiłam na ten wpis. Przesyłam dalej i zaglądam do sklepu ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...